HN Events


Vážení čtenáři,

zveme vás na 2. ročník Udržitelného fóra týdeníku Ekonom, kde budeme s novináři týdeníku Ekonom, zástupci Svazu průmyslu a dopravy a Nadací pro rozvoj občanské společnosti diskutovat
o tom, co ESG znamená pro firemní sektor, jak správně nastavit podnikovou ESG strategii a jak zpětně hodnotit její efekty.

Tři písmenka reprezentující zodpovědné chování firem ve vztahu k životnímu prostředí, Společnosti a řízení rizik jsou dnes skloňovaná nejen podnikatelským světem, ale i státními institucemi, veřejnými organizacemi či úřady. Fenomén na první pohled převrací ekonomické vztahy naruby a vyvolává buď euforické nadšení, či hluboké antipatie.

 

KDY: 4. června 2024 od 17h
KDE: Green Table ve Florentinu

Součástí Udržitelného fóra bude slavnostní vyhlášení Ekonom žebříčku udržitelnosti a prezentace příkladů dobré praxe v oblasti udržitelnosti. Připomeňte si s námi minulý ročník v tomto videu.


ESG reporting aneb Učíme se psát zprávy o udržitelnosti
V čem firmy chybují? Kde hledat vzory dobré praxe? A jak dostat ESG reporty českých firem na úroveň srovnatelnou se západním světem? Přijďte debatovat s odborníky na udržitelnost a ESG manažery vítězů loňského Ekonom žebříčku udržitelnosti.


Data o udržitelnosti
Proč je sběr dat důležitým pilířem firemní ESG transformace? A jak si mají firmy vybrat, která data je v jejich branži skutečně důležité sbírat? Jak se k jejich sběru postavit a co z nich napsat do ESG reportu, aby podnik neriskoval ztrátu důležitého know-how?

Od zelených bondů k udržitelným investicím
Emise zelených dluhopisů a jejich pravidla. Jak poznat hranici mezi zelenými investicemi a greenwashingem? A jakou podporu dostanou ESG investice u bank?

Diverzita aneb coming-out v byznysu
Proč by měly firmy vytvářet prostředí, v němž zaměstnanci nemusí tajit svou sexuální identitu? Je pravdou, že diverzita a otevřenost v zaměstnání posiluje loajalitu zaměstnanců ke společnosti, v níž pracují? 


Těší se na vás šéfredaktor týdeníku Ekonom Petr Kain a redakce.


Program

Program bude doplněn. 

Kde?
Green Table
Na Florenci 2116/15, Nové Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

https://greentable.cz/


Napište námMagdalena Pivodová
magdalena.pivodova@economia.cz
+420724646346

Add to calendar
  Outlook calendar         Google calendar         iCal calendar